عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی

ساخت استخر و جکوزی مراحل مختلف دارد و یکی از مهم ترین این مراحل، آب بندی و تشکیل یک پوشش یک دست و یک نواخت است. انواع مختلفی از آب بند های استخر و جکوزی داریم و به تبع آن روش های مختلفی نیز برای اجرای این نوع آب بند ها وجود دارد.

از روش های آب بندی استخر و جکوزی می توان به عایق های پلیمری، آب بندی دو جزئی، چسب های نانو و عایق فایبرگلاس. تمام سازه های آبی نیاز به آب بندی دارند. زیرا این سازه ها به مرور زمان نشتی پیدا میکنند و کم کم خراب می شوند. لذا از همان ابتدای امر باید به فکر مواد مناسب برای آب بندی و اجرای مناسب روش های آب بندی است.

به طور کلی مراحل ساخت و ایزولاسیون جکوزی به چه صورت است؟

  • بررسی و انتخاب محل مناسب برای اجرای جکوزی

ابتدا باید محل مناسبی را برای جکوزی خود انتخاب کنید.

  • انجام گود برداری و خاک برداری

محلی که قصد ساخت جکوزی را در آن جا دارید، به استفاده از ماشین آلات مخصوص، گود برداری می شود و سپس با ماشین های حمل نخاله، نخاله ها منتقل می شوند.

  •  چیدن سنگ و زه کشی

بعد از اجرای گود برداری و انتقال نخاله ها، نوبت به مرحله ی چیدن سنگ و زه کشی می رسد. این مرحله به همراه بتن ریزی انجام می شود.

  • آرماتوربندی و قالب بندی

بعد از چیدن سنگ و زه کشی، باید سطح را آرماتور بندی کنیم.

  • تاسیسات و تعبیه لوله ها

در این مرحله تاسیسات و لوله های ورودی خروجی آب نصب می شوند.

  • بتن ریزی

عملیات بتن ریزی برای کف و دیواره های استخر انجام می شود.

  • حال نوبت به اجرای مرحله ایزولاسیون می رسد.
  • بعد از اجرای عملیات ایزولاسیون و آب بندی، به کاشی کاری جکوزی می رسیم.

از مزایای عایق کاری استخر می توان موارد زیر را برشمرد:

جلوگیری از هدررفت آب

کاهش هزینه ها

زیرا سازه ی آبی به مرور دچار ترک خواهد شد و هزینه ی بازسازی این ترک ها، هزینه ی مازاد بر هزینه های پیشین خواهد شد. لذا با عایق کاری استخر و جکوزی از افزایش هزینه ها و اضافه کاری جلوگیری خواهیم کرد.

وابستگی سازه ی آبی به تنظیم کننده های دما کم خواهد شد.

از آن جا که عایق فایبرگلاس، عایقی برای حرارت نیز است، دیگر استخر و جکوزی، وابستگی چندانی به تنظیم کننده های دما نخواهند داشت.

کاهش میزان مصرف انرژی

میزان استفاده از مواد شیمیایی کاهش میابد.

میزان انتشار دی اکسید کربن نیز کاهش میابد.

عایق کاری و ایزولاسیون استخر وسونا و جکوزی به وسیله پودر پلیمری

برای جلوگیری از نشت کردن آب استخر و جکوزی از پودر های پلیمری نیز استفاده می شود. روش استفاده از این پودر ها به این صورت است که با آب مخلوط می شوند. البته قبل از استفاده از پودر های پلیمری، باید استخر را تمیز کرد. در این روش باید دقت کافی را به عمل آورید تا بهترین نتیجه را از عایق کاری با پودر های پلیمری بگیرید.

ایزولاسیون به وسیله ی پلیمرهای مایع

از روش های دیگر ایزولاسیون و محافظت از سازه های آبی، استفاده از پلیمر های مایع است که استفاده ی آسانی نیز دارند.

عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی

عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی، از انواع عایق های بسیار کاربری است. عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی، در مقابل حرارت مقاوم است. از تغییر دمای آب جلوگیری می کند و باعث می شود که سرما به داخل آب نفوذ نکند یا گرما از آب خارج نشود. این نوع عایق همچنین در مقابل اشعه فرابنفش نیز مقاوم است. عایق فایبرگلاس، کیفیت بالایی دارد و پوسیده نخواهد شد.

اجرای عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی چه مزیت هایی دارد؟

عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی بسیار مستحکم است و احتمال ترک خوردن آن بسیار پایین است. در فضا های اسیدی و بازی نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و عایق خوبی در برابر اشعه فرابنفش است. از ویژگی های عایق فایبر گلاس، به سبکی آن نیز می توان اشاره کرد.

برای عایق کاری سازه های آبی باید به فکرهزینه های آن نیز باشید. استفاده از عایق های نامناسب می تواند هزینه های شما را چند برابر افزایش دهد. زیرا در کنار هزینه هایی که برای عایق کاری می کنید، ممکن است با گذشت زمان کوتاهی، سازه ی آبی یا عایق آن ترک خورده و برای ترمیم ترک نیز نیاز به پرداخت هزینه باشد.

لذا ازابتدا باید به فکر استفاده از عایق مناسب و روش اجرای درست عایق کاری باشید تا هزینه ها سنگین تمام نشود. پیشنهاد ما به شما استفاده ازعایق فایبرگلاس استخر و جکوزی است که مقاومت خوبی نیز در برابر عوامل بیرونی دارد.

عایق  فایبرگلاس در چه فضاهایی استفاده می شود؟

در واقع عایق های زیادی برای استفاده در فضاهای مختلف معرفی شده است اما امروزه عایق فایبر گلاس به دلیل مزایایی که دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. ازعایق فایبر گلاس در فضا های مختلفی اعم از پشت بام، استخر و جکوزی، مخزن های اسیدی و بازی ، روف گاردن، سرویس بهداشتی و حمام و به طور کلی در فضاهایی که مرطوب اند استفاده می شود.

چرا برای اجرای فایبرگلاس استخر و جکوزی می توانید به تیم فایبر گلاس نوین ایده اعتماد کنید؟

مجموعه ی فایبر گلاس نوین ایده، در تمامی سال هایی که فعالیت داشته است، با تیمی خبره و حرفه ای و بکارگیری بالاترین کیفیت عایق فایبر گلاس، همواره درصدد بوده است جلب رضایت حداکثری از مشتریان را داشته باشد و در این مسیر نیز بسیار موفق عمل کرده است. این مجموعه دارای ضمانت نامه ی کتبی است و با تجربه ی زیادی که در این زمینه دارد می تواند به شما این اطمینان را دهد که کیفیت اجرای فایبرگلاس استخر وجکوزی حفظ خواهد شد.

هزینه ی عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی چطور محاسبه می شود؟

به طور کلی هزینه ی عایق فایبر گلاس استخر و جکوزی کاملا بستگی به متراژ سازه مورد نظر، کیفیت مواد مصرف شده و کیفیت اجرای این عایق بندی دارد و به این دلیل نمی توان به طور دقیق هزینه ی عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی را نمی توان اعلام نمود.

نگران هزینه ی عایق فایبر گلاس استخر و جکوزی نباشید!

نیرو های ما تجربه ی زیادی در اجرای عایق فایبر گلاس استخر و جکوزی دارند و کیفیت مواد عایق کاری را نیز تضمین میکنند، با این وجود به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که با توجه به کیفیت بالای خدمت ارائه شده، هزینه ی معقول و مناسبی  از شما دریافت خواهیم کرد.

برای اجرای عایق فایبرگلاس استخر و جکوزی چگونه با تیم فایبر گلاس نوین ایده در ارتباط باشید؟

در صفحه تماس با ما چند پل ارتباطی را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. می توانید از طریق این راه ها با ما در ارتباط باشید یا با شماره ی ۰۹۱۲۲۷۲۴۵۹۵ تماس حاصل فرمایید تا در خدمت شما عزیزان باشیم.